TAPPA VÄHK

Mäletan täpselt, kuidas kõne sain. Hea sõber Vanamölder teatas, et nüüd on nii, et Bellal on vähk ja ta on sellest raamatu kirjutanud. Ja me teeme sinuga selle raamatu valmis ja siis vaatame, kes välja annab. Ja nii me tegimegi. Üldiselt kirjastustele ei meeldi sellised valmis paketid, aga Juku-Kalle Raidi Ema&Isa ei ole ka mingi tavaline kirjastus. Ilma pikema jututa oli asi trükis ja püsis kuu aega kõigi poodide top 3-s ja oleks ka kauem seal sitsinud, kui esimene trükk poleks lihtsalt otsa saanud.

Esialgses Bella enda visioonis pidi esikaanel olema foto tema seest välja lõigatud eesnäärmest (vt all). Ent kuna kogu see raamat on kirjutatud otseste Tarantino filmide viidete ja laenude najal, selle vorm (2 osa) ja pealkiri viitavad otseselt ja ainiti Kill Billile, siis noh, sai kujundus olla ainult üks. Tegime sessiooni, kus fotograaf Mats Õuna nahkpükste ja auto iluliistust meisterdatud katana abil taaslõime kuulsa stseeni Uma Thurmaniga.

Pehmeköitelised raamatud on pakendatud karpi, mis ennekõike loob muidugi seoseid VHS-karbiga, ent oli ka praktiline lahendus kahe köite sidumiseks. Raamatute kaanel pealkirjade rõhutamiseks on kasutatud uuenduslikku 3D-UV-lakki.

See ei ole ilus lugu ja seda ei ole lihtne lugeda. Aga peab.

kaaned_3Dmakett

fa3yvyqm.fdgFoto: Teet Malsroos