TAPPA VÄHK

Mäletan täpselt, kuidas kõne sain. Hea sõber Vanamölder teatas, et nüüd on nii, et Bellal on vähk ja ta on sellest raamatu kirjutanud. Ja me teeme sinuga selle raamatu valmis ja siis vaatame, kes välja annab. Ja nii me tegimegi. Üldiselt kirjastustele ei meeldi sellised valmis paketid, aga Juku-Kalle Raidi Ema&Isa ei ole ka mingi tavaline kirjastus. Ilma pikema jututa oli asi trükis ja püsis kuu aega kõigi poodide top 3-s ja oleks ka kauem seal sitsinud, kui esimene trükk poleks lihtsalt otsa saanud.

Esialgses Bella enda visioonis pidi raamatu kujundusel kasutatama fotot tema seest välja lõigatud eesnäärmest (vt all). Ent kuna kogu see raamat on kirjutatud otseste Tarantino filmide viidete ja laenude najal, selle vorm (2 osa) ja pealkiri viitavad otseselt ja ainiti Kill Billile, siis noh, sai raamatu kujundus olla ainult üks. Tegime sessiooni, kus fotograaf Mats Õuna nahkpükste ja auto iluliistust meisterdatud katana abil taaslõime kuulsa stseeni Uma Thurmaniga.

Kuna tegu on ühe suurejoonelisema projektiga, millega viimasel ajal olnud au tegeleda, siis mõni sõna ka raamatukujunduse tehnilisest poolest. Pehmeköitelised raamatud on pakendatud karpi, mis ennekõike loob muidugi seoseid VHS-karbiga, ent oli ka praktiline lahendus kahe köite sidumiseks. Raamatute kaanel on pealkirjade rõhutamiseks kasutatud uuenduslikku 3D-UV-lakki.

See ei ole ilus lugu ja seda ei ole lihtne lugeda. Aga peab. Onu Bella jäi võitluses vähiga alla umbes aasta pärast raamatu ilmumist.

Loe ka: Vanamöldri pikka intekat Onu Bellaga Keskusis.

raamatukujundus - onu-bella_tappa-vähk-1
raamatukujundus - onu-bella_tappa-vähk-1

Foto: Teet Malsroos